Storm 22 i żagiel Apollo Sails

Jacht zaprojektowany przez znakomitego Polskiego projektanta Wojciecha Spisaka.

 

W jachcie szczególny nacisk położono na bezpieczeństwo, dzielność i łatwość prowadzenia. Jacht jest wyposażony w bardzo duży i starannie profilowany kokpit. W kabinie mieszczą się cztery wygodne koje, duży kambuz i chemiczne WC – wysuwane spod kokpitu. Wysokość w środku 152 cm. Trzon zabudowy wnętrza stanowią moduły laminatowe, dlatego „zbudować” sobie taki jacht może nawet szkutnik amator bazując na stoczniowych podzespołach.

 

Jacht występuje w różnych wersjach miecza i takielunku. Wersja STANDARD wyposażona jest w ciężki miecz obrotowy oraz balast w dnie. Nadaje się na turystyczny jachcik rodzinny, ale również jednostkę szkoleniowa i do wypożyczalni. Nowoczesny kadłub i niska masa sprawiają, że łódka będzie szybka, dlatego dla ambitnych żeglarzy przygotowaliśmy wersję SPORT. Miecz obrotowy zastąpiliśmy szybrowym, a na wyższym maszcie umieściliśmy więcej żagli.

 

W tej wersji jacht zadowoli żądnych wrażeń żeglarzy i z powodzeniem umożliwi starty w regatach. Dla sąsiadów znad Bałtyku przygotowaliśmy wersję SALT WATER. Jest to wersja standard wzbogacona o ciężki miecz szybrowy, przy zachowaniu ilości balastu w dnie, na rufie zamknięta estetyczną belką laminatową. W takiej konfiguracji jacht spełnia bardzo wygórowane kryteria bezpieczeństwa i umożliwi żeglugę po słonej wodzie do 6B. Staramy się aby ten nieduży jacht każdy mógł skonfigurować na miarę swoich potrzeb.

 

 

 

( 3 )