Horyzontalne


Dacron

apollo sails

Podstawowy i najczęściej spotykany rodzaj żagli. Cechuje go łatwa konstrukcja i długa żywotność.
Wykonywany z tkaniny zwanej dacronem w kroju horyzontalnym.

Jest to tkanina poliestrowa, tkana tradycyjną metodą wzajemnie prostopadłych układów nitek wątku i osnowy. Istnieje kilka rodzajów dacronów, różniących się od siebie grubością oraz ilością zastosowanych nici do ich budowy. Pozwala to na szerokie zastosowanie, a także dostosowanie tkaniny do potrzeb poszczególnego żagla.
W dzisiejszych czasach technologia wykonywania dacronu jest na tyle zaawansowana, że materiał tego typu doskonale znosi działanie warunków atmosferycznych. Zawdzięcza to dodatkowej warstwie chroniącego impregnatu.

Dzięki temu żagle wykonane z tej tkaniny idealnie nadają się na jachty turystyczne, swobodnie można je składać i chować do pokrowca lub lazy jacka.

Oferowane materiały:
Dacron podstawowy – Supercruise, C-Breeze;
Dacron zaawansowany – All purpose, Low Aspect, High Aspect, Vectran
Jachty:
Rekomendowane na jachty do 50 ft (15m).


Flex
apollo sails

Są to żagle o kroju horyzontalnym, które zachowują cechy zbliżone do żagli radialnych. Efekt taki można osiągnąć poprzez zastosowanie zaawansowanych materiałów typu Flex.

Podstawą wszystkich materiałów tego typu jest tkanina z mocnym wątkiem i osnową, podobnie jak w przypadku dacronu. Flex to laminat wypełniany dodatkowo warstwami włókien wzmacniających. Wyróżniają go dodatkowe włókna podwójne pod kątem 20 ° i 30 °, które wszechstronnie przenoszą obciążenia. Dzięki innowacyjnej konstrukcji, obsługuje co najmniej sześć kierunków naprężeń.
Flex to materiał przeznaczony do przenoszenia sił krzyżowych, efektem tego żagiel posiada doskonałą kontrolę profilu i kształtu, i nadaje się zarówno do jachtów turystycznych jak i regatowych.

Konstrukcja jest dostępna z różnymi gęstościami włókien, umożliwiając zbudowanie każdego rodzaju żagla.

Oferowane materiały:
FLEX, MAXX

Jachty:
Rekomendowane na jachty do 45 ft (14 m)WRÓĆ