Membrana

 


Najbardziej zaawansowane technologicznie żagle dostępne w naszej ofercie.

Wszystkie materiały oferowane przez producenta są już gotowe na rolkach, można więc powiedzieć, że to materiały uniwersalne. Nie mamy wpływu na ich konstrukcję, możemy jedynie wybierać pomiędzy dostępnymi grubościami czy gramaturami.

apollo sails
W przypadku żagli membranowych wygląda to zupełnie inaczej. Materiał możemy dowolnie konfigurować pod konkretny jacht i jego charakter. Mamy tu możliwość stosowania warstw taffety, filmu lub obu jednocześnie. Środek natomiast uzupełnić włóknami z karbonu, aramidu, poliestru czy dyneemy. Możliwości i konfiguracji jest bardzo wiele.

W pierwszej kolejności powstaje projekt żagla z uwzględnieniem wszystkich niezbędnych detali.
Na gotową formę nanoszone są wzmocnienia, w zależności od specyfikacji i przeznaczenia żagla.
Następnie specjalna suwnica wyposażona w rolki, rozkłada włókna odpowiednio na zadanym materiale. Jest to proces skomplikowany, gdyż poszczególne warstwy muszą zostać odpowiednio połączone. Za pomocą próżni i odpowiedniej temperatury uzyskujemy określony materiał. Rezultatem jest płaska płachta, która zostaje podzielona na horyzontalne bryty.

Poszczególnym panelom nadana jest krzywa krawędź, która łącząc ze sobą uzyskane elementy, nadaje odpowiedni kształt formy.

Żagiel membranowy ma doskonały stosunek wagi do wytrzymałości, dodatkowo jego kształt najlepiej znosi próbę czasu. Nadaje się na każdy rodzaj jachtu, od małych regatowych do pełnomorskich.WRÓĆ